Na zlepšenie našich služieb používame cookies . Ďalším prezeraním tohoto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Postup nanášania NANO ochrany na sklo, keramiku, chróm, nerez, plasty a lakované povrchy

Postup ošetrenia:

  • Pred ošetrením musí byť povrch dokonale čistý a zbavený mastnoty, aby sa ochrana naviazala priamo na povrch materiálu. Tento krok je nesmierne dôležitý, nakoľko priamo vplýva na efekt, ktorý aplikáciou dosiahnete, ako aj na životnosť ochrany, a preto ho nepodceňujte!
  • Na čistenie odporúčame použiť čističe z našej ponuky, ale môžete použiť aj bežné čistiace prostriedky, ktoré nezanechávajú na povrchu žiadne zvyšky ani ochrannú vrstvu. Dosiahnutý efekt však môže byť slabší a životnosť kratšia, nakoľko vaše čistiace prostriedky nie sú prispôsobené na tento účel. Ubezpečte sa, že vami zvolený čistič nezanecháva na povrchu žiadnu vrstvu po opláchnutí, inak sa NANO ochrana nedokáže s povrchom riadne previazať. Najmä rôzne mastné zbytky alebo ochranné vrstvy a podobne.
  • Nanášanie ochrany, ako aj následné previazanie nanoochrany a ošetreného povrchu musí po dobu 24 hodín prebiehať pri teplotách 3°C-30°C. Pri nanášaní odporúčame použiť ochranné rukavice. V prípade, že je ochrana nanášaná vonku, nesmie 24 hodín pršať.
  • Po dokonalom očistení a vysušení najprv vyskúšajte na malom, málo viditeľnom mieste (produkt je voči povrchom šetrný, avšak v niektorých výnimočných a ojedinelých prípadoch nekvalitných povrchov môže etanol spôsobiť poškodenie).
  • Následne naneste ochranný prostriedok na povrch krúživým pohybom pomocou jednej priloženej netkanej textílie. Druhou textíliou následne v prípade potreby jemne povrch doleštite. Odporúčame takto postupovať po menších častiach povrchu (cca 30x30cm alebo 20x20cm). Je potrebné malé množstvo ochrany (5-10 ml/m2).
  • Po ošetrení sa efekt odolnosti voči vode dostaví po pár hodinách. Odolnosť voči oderu, chemická odolnosť a efekt „ľahkého čistenia" sa dostaví po 24 hodinách, keď je ochrana úplne prepojená a vytvrdená.
  • Efekt odporúčame testovať po 24 hodinách.
  • Následnú starostlivosť odporúčame pH-neutrálnymi čistiacimi prostriedkami (aj tými, ktoré obsahujú tenzidy). V prípade ďalších otázok si pozrite často kladené otázky, alebo nás neváhajte kontaktovať.