Na zlepšenie našich služieb používame cookies . Ďalším prezeraním tohoto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Postup nanášania na čelné sklo automobilu

  • Pred ošetrením musí byť čelné sklo dokonale čisté a zbavené mastnosty, aby sa ochrana naviazala priamo na sklo. Tento krok je nesmierne dôležitý, nakoľko priamo vplýva na efekt, ktorý aplikáciou dosiahnete, ako aj na životnosť tekutých stieračov, a preto ho nepodceňujte!
  • Na čistenie odporúčame použiť čističe z našej ponuky, ale môžete použiť aj bežné čistiace prostriedky, ktoré nezanechávajú na povrchu žiadne zvyšky ani ochrannú vrstvu. Dosiahnutý efekt však môže byť slabší a životnosť kratšia, nakoľko vaše čistiace prostriedky nie sú prispôsobené na tento účel. Ubezpečte sa, že vami zvolený čistič nezanecháva na povrchu žiadnu vrstvu po opláchnutí, inak sa NANO ochrana nedokáže s povrchom riadne previazať. Najmä rôzne mastné zbytky alebo ochranné vrstvy a podobne.
  • Nanášanie ochrany, ako aj následné previazanie nanoochrany a ošetreného povrchu musí po dobu 24 hodín prebiehať pri teplotách 3°C-30°C. Pri nanášaní odporúčame použiť ochranné rukavice. V prípade, že je ochrana nanášaná vonku, nesmie 24 hodín pršať.
  • Po vyschnutí naneste ochranný prostriedok na povrch krúživým pohybom pomocou jednej priloženej netkanej textílie. Druhou textíliou následne v prípade potreby jemne povrch doleštite. Odporúčame takto postupovať po menších častiach povrchu (cca 30x30cm alebo 20x20cm). Je potrebné malé množstvo tekutiny (5-10 ml/m2).
  • Po ošetrení sa úplný efekt odolnosti voči vode dostaví po pár hodinách. Odolnosť voči oderu, chemická odolnosť a efekt „ľahkého čistenia" sa dostaví po 24 hodinách, keď je ochrana úplne prepojená a vytvrdená.
  • Efekt odporúčame testovať po 24 hodinách. Následnú starostlivosť odporúčame pH-neutrálnymi čistiacimi prostriedkami (aj tými, ktoré obsahujú tenzidy). V prípade ďalších otázok si pozrite často kladené otázky, alebo nás neváhajte kontaktovať.

Video manuál